PIĘCIENZYMOWY, PROTOLITYCZNY BIOLOGICZNY PREPARAT MYJĄCY DO NARZĘDZI I ENDOSKOPÓW.

Biologiczny środek czyszczący odpowiedni do usuwania zanieczyszczeń białkowych i organicznych z wrażliwych materiałów instrumentów.

Przyjemny zapach.

Doskonała kompatybilność materiałowa.

Nieutrwalający.

Wykorzystuje mieszankę enzymów proteazy, amylazy, lipazy, celulozy i mannanazy.

Nie koroduje, nie niszczy delikatnych powłok.

Szybki czas czyszczenia – 5 minut zanurzenia w 20°C do 55°C. 

Ekonomiczny.

PIĘCIOENZYMOWY PREPARAT CZYSZCZĄCY

Viruzyme® Ve to biologiczny środek czyszczący wykorzystujący pięć enzymów, przeznaczony do czyszczenia narzędzi medycznych, chirurgicznych, stomatologicznych i endoskopowych. Viruzyme® Ve jest szczególnie skuteczny w usuwaniu wysokiego poziomu białek, tłuszczów i zanieczyszczeń organicznych z powierzchni, w tym zaschniętych na krwi i tkankach. Viruzyme® Ve jest bezpieczny w użyciu na każdej powierzchni. Viruzyme® Ve ma skuteczne działanie czyszczące w temperaturach otoczenia i podwyższonych do czyszczenia wstępnego i fazy mycia w ręcznym czyszczeniu, myjni/dezynfektorze lub sprzęcie do automatycznej dekontaminacji endoskopów. Viruzyme® Ve jest kompatybilny z urządzeniami ręcznymi, ultradźwiękowymi, myjniami/dezynfektorami i urządzeniami AER.

Viruzyme® Ve jest zarejestrowany jako wyrób medyczny Klasy I 

OPIS

PIĘCIOENZYMOWY PREPARAT CZYSZCZĄCY

ZASTOSOWANIE

MYCIE NARZĘDZI MEDYCZNYCH, CHIRURGICZNYCH, STOMATOLOGICZNYCH I ENDOSKOPOWYCH.

SPOSÓB UŻYCIA

DO RĘCZNEGO/ULTRADŹWIĘKOWEGO CZYSZCZENIA INSTRUMENTÓW I SPRZĘTU:

1

Do zastosowań czyszczących dozować 6 – 10ml Viruzyme® Ve na 1 litr wody (tj. 0,6 – 1,0%).

2

Zwróć uwagę na większą moc do 40 ml na litr (4%) może być stosowany w przypadku wysokiego poziomu zanieczyszczeń lub tam, gdzie mogą występować trudne lub niebezpieczne zanieczyszczenia.

3

Moczyć części przez 5 – 10 minut w rozcieńczonym roztworze Viruzyme Ve (w przypadku osadów wysuszonych na białkach lub w niskich temperaturach roztworu należy odczekać do 20 minut).

4

Po namoczeniu pędzla w celu usunięcia większych zanieczyszczeń przy czyszczeniu ręcznym należy dokładnie spłukać czystą wodą lub przenieść do następnego etapu czyszczenia np. myjnia/dezynfektor, sprzęt ultradźwiękowy lub AER.

BEZPIECZEŃSTWO

Viruzyme® Ve jest biodegradowalny I jest certyfikowany jako nieszkodliwy po rozcieńczeniu i stosowaniu zgodnie z określonymi zaleceniami użytkownika.
Organizmy użyte w preparacie występują naturalnie i wiadomo, że nie są patogenne dla ludzi i zwierząt. Przed użyciem zapoznać się z kartą charakterystyki SDS.

OPAKOWANIA

  • 5L kanister, karton 4 sztuki.

Kody produktu: