PROTOLITYCZNY PIĘCIENZYMATYCZNY  BIOLOGICZNY PREPARAT MYJĄCY DO NARZĘDZI I ENDOSKOPÓW.

Biologiczny środek myjący odpowiedni do usuwania zanieczyszczeń białkowych i organicznych z wrażliwych narzędzi.

Przyjemny zapach.

Doskonała kompatybilność materiałowa.

Nieutrwalający zanieczyszczeń.

Wykorzystuje mieszankę enzymów proteazy, amylazy, lipazy, celulozy i mannanazy.

Nie powoduje korozji, nie niszczy delikatnych powłok.

Szybki czas czyszczenia – 5 minut zanurzenia w 20°C do 55°C.

Opłacalny.

PIĘCIOENZYMATYCZNY PREPARAT CZYSZCZĄCY

Viruzyme® V to biologiczny środek czyszczący wykorzystujący pięć enzymów, przeznaczony do odkażania narzędzi medycznych, chirurgicznych, stomatologicznych i endoskopowych. Jest szczególnie skuteczny w usuwaniu zanieczyszczeń białkowych, tłuszczów i zanieczyszczeń organicznych z powierzchni, w tym zaschniętej krwi i tkanek. Viruzyme® V jest bezpieczny w użyciu na każdej powierzchni. Posiada skuteczne działanie czyszczące w temperaturach otoczenia i podwyższonych do czyszczenia wstępnego i fazy mycia w myjni/dezynfektorze lub sprzęcie do automatycznej dekontaminacji endoskopów. Viruzyme® V jest kompatybilny z urządzeniami ręcznymi, ultradźwiękowymi, myjniami/dezynfektorami i urządzeniami AER.

Viruzyme® V jest zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy I.

OPIS

PIĘCIOENZYMATYCZNY PREPARAT CZYSZCZĄCY

ZASTOSOWANIE

Mycie narzędzi medycznych, chirurgicznych, stomatologicznych i endoskopowych.

SPOSÓB UŻYCIA

DO RĘCZNEGO/ULTRADŹWIĘKOWEGO CZYSZCZENIA INSTRUMENTÓW I SPRZĘTU:

1

Do zastosowań czyszczących dozować 2 – 5ml Viruzyme® V na 1 litr wody (tj. 0,2 – 0,5%).

2

Zwróć uwagę na większą moc do 40 ml na litr (4%) może być stosowany w przypadku wysokiego poziomu zanieczyszczeń lub tam, gdzie mogą występować trudne lub niebezpieczne zanieczyszczenia.

3

Moczyć części przez 5 – 10 minut w rozcieńczonym roztworze Viruzyme V (w przypadku osadów wysuszonych na białkach lub w niskich temperaturach roztworu należy pozostawić czas dłuższy do 20 minut).

4

Po namoczeniu pędzla w celu usunięcia większych zanieczyszczeń przy czyszczeniu ręcznym należy dokładnie spłukać czystą wodą lub przenieść do następnego etapu czyszczenia np. myjnia/dezynfektor, sprzęt ultradźwiękowy lub AER.

BEZPIECZEŃSTWO

Viruzyme® V jest biodegradowalny I jest certyfikowany jako nieszkodliwy po rozcieńczeniu i stosowaniu zgodnie z określonymi zaleceniami użytkownika.
Organizmy użyte w preparacie występują naturalnie i wiadomo, że nie są patogenne dla ludzi i zwierząt. Przed użyciem zapoznać się z kartą charakterystyki SDS.

OPAKOWANIA

  • Kanister 5L